Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
<< Předchozí Další >>

Sharia policie

  • 2015-12-13 16:51:43
  • 1151

Trošku starší případ, který sice zapadl, ale teprve teď našel rozhřešení. Otázka, která tvoří podstatu věci, je diskutabilní:

Může zajít prosazování náboženské svobody (resp. svých vlastních názorů) až tak daleko, že v jejich rámci založíme neozbrojené jednotky, které prohlásí určitou část města za část města nespadající již pod německé právo, ale pod jiný právní řád?

Rekapitulace: Celá věc vznikla tak, když si skupinka radikáních salafistů ve Wuppertalu založila tzv. šaría-policii, která ovšem nebyla ozbrojená, avšak měla již určitou organizační strukturu. Tato skupina si vytyčila část města s větším zastoupením jejich souvěrců a rozhodla se zde prosazovat právo šaría. Skupinka asi 9 "policistů" chodila po městě a rozdávala kolemjdoucím jakýsi návod, čeho by se měli zdržet, jak by měli chodit oblékaní, že by se měli vyvarovat drog, které bary by neměly navštěvovat atd. atd. Nicméně nikde nebyla uvedena žádná hrozba sankce, ani nebyla nějaká hrozba nijak vyslovena. Německé státní zastupitelství to vyhodnotilo jako nedovolené nošení uniforem, protože se zjevně obávalo, že na extremismus to neuhraje. Soud nakonec potrestání odmítl a případ odložil. Tím ovšem nebylo stále zodpovězeno na meritum věci - je veřejné prohlášení části území demokratického státu za území pod jiným právním řádem nějaký trestný čin anebo není? A je to vlastně nebezpečné?

zdroj:rp-online.de

titulek

<< Předchozí Další >>